Show Your Hope
“In een land van grote droogte, hoopt de bevolking op niets anders dan regen. Ze bidt er dagelijks voor” Jean Baptist Kayshema (Rwanda)
Mogen wij in onze een maatschappij nog wel echt ergens op hopen? We hebben voldoende eten, onderwijs, een dak boven ons hoofd en de nieuwste mobiele telefoon. Wat is dan nog hoop?
Het project ‘Show your Hope’ gaat over schilderijen en het thema hoop. Het begint met een speciale tentoonstelling op school en eindigt in een expositie van schilderijen gemaakt door de leerlingen zelf. Waar hoop jij op?
In twee lessen wordt op verschillende manieren en niveau’s aandacht besteed aan dit onderwerp:
Les 1 Kennismaking met de tentoonstelling ‘show your hope’ en met een aantal achtergrondverhalen van de makers.
Thuis Leerlingen maken individueel opdrachten op de website www.aidanederland.nl/web/showyourhope. Wat is hoop? Waar kom je het tegen?
Les 2 Leerlingen schilderen hun eigen hoop. Met behulp van een AIDA/ show your hope kunstenaar.

Doelstelling
Het kennis en zichtbaar maken van het universele thema hoop, door middel van beeldende kunst.
In eerste instantie richt het project zich op het zichtbaar maken van hoop via de schilderijen van de mobiele expositie “Show your Hope”. Kunstenaars, maar bovenal mensen, die weergeven wat hoop voor hen betekent. Uitingen van hoop bestaan op vele terreinen. Leerlingen gaan op zoek naar hoop in hun eigen omgeving maar ook daar buiten. Tot slot worden ze uitgedaagd zelf hun hoop weer te geven via een schilderij. Hierbij worden ze begeleidt door een kunstenaar van de expositie.
Doelgroep
Leerlingen van klas 4 en 5 van de HAVO en het VWO.
Dit project is gemaakt voor het vak Culturele en Kunstzinnige Vorming. Vanwege het feit dat schilderkunst centraal staat, sluit het project goed aan bij de specialisatie beeldende vorming.
Speciaal voor dit project is website www.aidanederland.nl/web/showyourhope ontwikkeld.
