Mars der beschaving

Oproep voor Mars der Beschaving

Zondag 25 juni 2011

Op zondag 26 en maandag 27 juni lopen wij de Mars der Beschaving. Wij trekken op naar Den Haag om te tonen dat wij staan voor onze beschaving. Wij vragen alle verontruste Nederlanders zich bij ons aan te sluiten.

Het is vanuit onze betrokkenheid met de gehele samenleving dat wij in actie komen. Het beleid van deze regering treft velen en breekt af wat we zo hard nodig hebben: schoonheid, vernieuwing, zorg, vertrouwen, openheid en tolerantie.

Onder dit kabinet stevenen wij af op een maatschappij waarin geen plaats meer is voor nieuwsgierigheid en waarin alles in cijfers uitgedrukt moet worden. Waarin de Nederlandse identiteit een benauwd keurslijf wordt in plaats van de bonte verzameling aan meningen, overtuigingen en uitdrukkingsvormen die haar al zo lang kenmerkt en vitaal maakt. Zo gaan wij een samenleving tegemoet waarin het recht van de sterkste geldt, nuance als zwakte wordt gezien, waarin geld het wint van schoonheid en macht van zorg. Een in onze ogen onbeschaafde samenleving.

Wij vragen de regering de crisis niet langer te gebruiken als alibi voor onbehoorlijk bestuur, haar minachting voor feiten aan de kant te zetten, staatsmanschap te tonen en daadwerkelijk verantwoordelijkheid te nemen voor volgende generaties.

Wij willen leven in een land waarin er wordt geinvesteerd in de toekomst. Wij willen leven in een land waarin niet alleen geoogst maar ook gezaaid wordt. Een beschaving zonder toekomst is een toekomst zonder beschaving. Hiervoor zullen wij lopen. Van Rotterdam naar Den Haag en verder. Ons protest eindigt niet op het Malieveld. Daar begint het pas.

Dit is een oproep aan iedereen die getroffen wordt door het visieloze beleid van dit kabinet. Loop mee in de Mars der Beschaving. Stop dit kabinet.

Mars der beschaving
    * zondag 26 juni 20.00 uur De mars vertrekt bij het Boijmans van Beuningen in Rotterdam en zal rond 3.00 uur in Den Haag aankomen.
    * maandag 27 juni 03.00 Overnachtingsmogelijkheden in Den Haag.
    * maandag 27 juni 13.00 uur verzamelen op het Malieveld met om 15.30 uur het startschot voor aanhoudend protest tegen de kaalslag van dit land.

Voor hen wier geest sterker is dan het lijf: haak later aan!

Voor meer informatie: Mars der beschaving.